Mercedes Benz X-Class, koncepti 6×6
Shkencë dhe teknologji

Mercedes Benz X-Class, koncepti 6×6

08.Oct.2019 08:19
0

Kompania polake Carlex Design, me ndihmë nga Pickup Design, ka përdorur modelin X-Class të Mercedes benz për të krijuar një bishë me armaturë fibrash karboni.

 Modeli i quajtur EXY MOnster X, një 6×6, është titan i kamionëve “pick-up”.

Trupi i Mercedes Benz është modifikuar me fibra karboni dhe është ulur, është zgjeruar, dhe është pajisur me disqe karboni-qeramike për të bërë gara.

Kamioni ka dhe dy çikrikë të fuqishëm para dhe prapa, si dhe një fashë dritash në pjesën e sipërme.

Barku i fryrë nuk është gjithmonë i parrezikshëm: Pesë situata kur stomaku zbulon sëmundjen serioze
440 palë këpucë për 440 gra viktima të dhunës në familje
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration