McGregor do të ndihmojë spitalet në Irlandë me pajisje mbrojtëse në vlerë një milion euro
Sport

McGregor do të ndihmojë spitalet në Irlandë me pajisje mbrojtëse në vlerë një milion euro

25.Mar.2020 23:18
0

Ylli i UFC-së, Conor McGregor ka thënë se do të ndihmojë me pajisje mbrojtëse për spitalet në Irlandë me një shumë një milion euro, shkruan “BBC”, transmeton Koha.net.

Në një shkëmbim privat të mesazheve në Twitter me Ministrin e Financave të Irlandës, Paschal Donohoe, ylli i Arteve Marciale të Përziera (MMA) ka thënë se planifikon të blejë pajisjet sot dhe t’i shpërndajë rreth spitaleve në Dublin.

Ky vendim ka ardhur vetëm një ditë pasi McGregor i ka bërë thirrje qeverisë së Irlandës të luftojë koronavirusin duke prezantuar një mbyllje të menjëhershme të vendit.

“Sot do të blejë vet, një milion euro pajisje mbrojtëse personale të cilat do t’i shpërndajë nëpër spitalet që po luftojnë koronavirusn nëpër rajon”, ka shkruar McGregor në rrjetet sociale.

Abrashi: Kurti s’ka kapacitet e aftësi të jetë lider i marrëdhënieve ndërkombëtare
KE ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration