Mbyllet kampionati i parë në Europë, ekipi kampion feston nga karantina!
Sport

Mbyllet kampionati i parë në Europë, ekipi kampion feston nga karantina!

03.Apr.2020 09:27
0

Federata belge, nëpërmjet një komunikate për shtyp, ka marrë një vendim të fortë sa i përket kampionatit elitar, Jupiler Pro League.

Në veçanti, lexohet në komunikatë, u vendos që kampionati nuk mund të rinisë në kohët e parashikuara dhe ndaj renditja finale do të jetë ajo aktuale.

Një vendim që i jep titullin kampion Club Brugge, skuadra që kryesonte me 15 pikë larg vendit të dytë, pra Gent. Ekipi kampion, natyrisht, feston nga shtëpia, ose ndryshe “karantina”. Për Brugge ishte tiulli i 16-të në histori dhe nuk e ftonte prej sezonit 2017-2018.

Del Piero: Dybala është rritur në Juventus
Lajm i mirë: Arrin në Kosovë testi amerikan që zbulon koronavirusin për pak minuta
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration