Mbretëresha miraton ligjin që ndalon Brexitin pa marrëveshje
Rajoni dhe Politika

Mbretëresha miraton ligjin që ndalon Brexitin pa marrëveshje

10.Sep.2019 08:11
0

Mbretëresha Elizabeth II e Mbretërisë së Bashkuar miratoi formalisht ligjin që ia ndalon Qeverisë së kryeministrit Boris Johnson të përfundojë daljen nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, deri më 31 tetor. 

“Projektligji mbi tërheqjen e BE-së ka marrë pëlqimin mbretëror”, njoftoi Dhoma e Lartë britanike në “Twitter”.

Miratimi i mbretëreshës ishte etapa e fundit e nevojshme për hyrjen në fuqi të këtij teksti që synon të pengojë një Brexit pa marrëveshje.

Shqipëria në fillimin e shekullit XX
Barça me kontratë të përjetshme për Messin
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration