Mbesin pa “fjalë” rossonerët, shtatë lojtarë po largohen nga Milani
Sport

Mbesin pa “fjalë” rossonerët, shtatë lojtarë po largohen nga Milani

12.Apr.2019 18:46
0

Dje, Milani mori vërejtje nga Dhoma e Arbitrazhit të UEFA-s, pasi klubi nuk arriti të përmbushë kërkesat e bilancit buxhetor në periudhën aktuale të vëzhgimit të përcaktuar në sezonin 2018/19.

Klubi, madje edhe përmes fjalëve të Maldinit, janë të qetë për çështjen e tyre. Një dënim do të dorëzohet, natyrisht, por Milan dhe pronarët e tyre Elliott do të negociojnë me UEFA për të nxjerrë në pah përgjegjësinë e menaxhmentit të mëparshëm,.

Dhe çfarë do të ndodh me transferimet ? Leonardo do të duhet të punojë shumë në mënyrë që të ndërtojë një ekip për Ligën e Kampionëve duke qëndruar në rangun e FFP.

Menaxheri brazilian mund ta gjejë veten të detyruar të sakrifikojë disa emra të mëdhenj që mund të gjenerojnë të ardhura. I dyshuari kryesor është Suso, i cili ka një klauzolë blerjeje të vendosur afër 40 milion euro.

Ka katër lojtarë që konsiderohen absolutisht të paprekshëm nga Rossonerët: Donnarumma, Romagnoli, Paqueta dhe Piatek.

Kessie, nga ana tjetër, mund të largohet, por vetëm për një ofertë të mirë. Emrat e Calhanoglu, Laxalt, Strinic, Suso, Borini dhe Castillejo janë gjithashtu në tregun e transferimit.

Qeveria gjermane për samitin e Berlinit: Do të fokusohemi tek dialogu Kosovë – Serbi
Vetëm 1 pikë larg titullit, Juventusi mund të festojë këtë fundjavë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration