Manchester United, ofertë €69-milionëshe për bomberin e Premier League
Sport

Manchester United, ofertë €69-milionëshe për bomberin e Premier League

19.Jul.2019 23:09
0

Ndërkohë që transferimi i Romelu Lukaku te Inter duket tashmë vetëm çështje kohe, drejtuesit e Manchester United mësohet se kanë gjetur zëvendësuesin e belgut.

Raportimet nga mediat bëjnë me dije se “Djajt e Kuq” kanë nisur një sulm për të “rrëmbyer” nga Arsenal, sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang. Referuar të njëjtave burime, Manchester United ka bërë tashmë te Arsenal ofertën e parë prej € 69 milionë për Aubameyang, me “Topçinjtë” që gjithsesi nuk synojnë shitjen e sulmuesit.

Nga ana tjetër, trajneri Unai Emery është i uritur për fonde dhe 69 milionë euro më shumë në buxhetin e tij, mund të jenë tunduese për teknikun e “Topçinjve”. Pierre-Emerick Aubameyang ishte blerja e fundit e Arsene Wenger në cilësinë e trajnerit të Arsenal.

Një blerje që ka justikuar investimin, me futbollistin e përfaqësueses së Gabon që realizoi vitin e kaluar 22 gola në Premier League, për të kryesuar klasikimin e golashënuesve, përkrah yjeve të Liverpool, Sadio Mane dhe Mohamed Salah.

Ajax nënshkruan me pasuesin e de Ligt, kushton 17 mln euro!
Scott e Kosnett e lidhin shkuarjen në Hënë me mundësinë e arritjes së marrëveshjes Kosovë - Serbi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration