Mali i Zi: Kalon ligji për përdorimin e simboleve kombëtare shqiptare
Rajoni dhe Politika

Mali i Zi: Kalon ligji për përdorimin e simboleve kombëtare shqiptare

28.Dec.2019 01:28
0

Flamuri kombëtar dhe simbolet e tjera kombëtare shqiptare që nga ky moment do të përdoren zyrtarisht në Malin e Zi, shkruan lajmi.

 Kalimi i këtij ligji kishte ngjallur debat dhe polemika të mëdha në Malin e Zi.

Shqiptarët atje dhe politikanët shqiptarë në Mal të Zi kishin insistuar gjatë që kjo të jetësohej.

Ngjarjet në botë që shënuan vitin 2019 dhe do të shkruhen në histori
Gjykata e dënoi për shpifje ndaj Ramës, reagon Sali Berisha
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration