Luka Modric me postim që do ua ‘shkrijë zemrën’
Sport

Luka Modric me postim që do ua ‘shkrijë zemrën’

05.Dec.2018 19:41
0
Luka Modric e fitoi zyrtarisht për herë të parë Topin e Artë në karrierën e tij.
 
Luka Modric arriti që të bëhet lojtari i parë që e fiton Topin e Artë, pas një dekade të dominuar nga Cristtiano Ronaldo dhe Leo Messi.

Mesfushori kroat la pas vetes portugezin, Antoine Griezmannin, ndërsa argjentinasi u rendit i pesti nga France Football, përcjell “lajmi.net”.

Luka Modric po e shijon suksesin e arritur në këtë vit, ndërsa ka postuar një foto tejet emocionale.

Kroati ka postuar një foto kur ishte i vogël, gjersa shihet se ka një top, por që ai e ka bërë atë të artë.

“Gjërat më të mira nuk vijnë lehtë”, ka shkruar Modric në Twitter. /Lajmi.net/

 

 

 
Tesla ka shitur mbi 100,000 kopje të Model 3 këtë vit
Ministri i Bosnjës: Do t’i kërkojmë Komisionit Evropian ta ndëshkojë Kosovën
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration