Lugina

titulli.com

Opozita nuk mundi ta rrëzoj Arifin, tani me kërkesa

Në një takim të partive opozitare në Bujanoc të iniciuar nga Partia për Veprim Demokratik, sot janë zhvilluar bisedime se si të vazhdohet me pushtetit e Bujanocit Strategjia e re, sipas burimi të Titullit prezent në takim, është q

18.Oct.2012 21:18
Arrestohet personi i katërt për sulmin në Dobrosin

Arrestohet personi i katërt për sulmin në Dobrosin

Policia e Kosovës në bashkëpunim me EULEX dje ka arrestuar edhe një person tjetër që dyshohet për përfshirjen në sulmin e armatosur ndaj postës kufitare serbe në fshatin Dobrosin që lidh Serbinë me Kosovën. EULEX informon përmes nj

18.Oct.2012 12:46
KKSH kërkon fuqizimin e institucioneve rajonale

KKSH kërkon fuqizimin e institucioneve rajonale

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Galip Beqiri, priti në zyrat e KKSH-së zv/Ambasadorin e Zvicrës, Jean-Luc Oesch dhe Menaxherin e EU PROGRES Grem Tindal. Partneriteti Evropian– EU PROGRES ka për qëllim rritjen e stabilitetit dhe zhvil

17.Oct.2012 11:40
EULEX arreston të dyshuarit për sulmin në Dobrosin

EULEX arreston të dyshuarit për sulmin në Dobrosin

Policia e EULEX-it sot ka arrestuar tre persona të dyshuar se kanë marrë përgjegjësinë për tre sulme mbi Policinë e Serbisë në Dobrosin, afër Pikë-kalimit 5 - Dheu i Bardhë. Dy persona dyshohet se kanë marrë pjesë në sulmin e fu

16.Oct.2012 17:51
Arifi: Ish kryetari Kamberi ka dhënë pëlqimin (video)

Arifi: Ish kryetari Kamberi ka dhënë pëlqimin (video)

Gjatë një konference për shtyp, kryetari i komunës së Bujanocit ka folur për ndërtimin e objektit për refugjatët serb të Kosovës që janë të stacionuar në Bujanoc Gjatë prononcimit të tij Arifi tha se pëlqimin për ndërtimin e k

16.Oct.2012 16:44
Vatra: Ndërtimi i qendrave kolektive i turpshëm

Vatra: Ndërtimi i qendrave kolektive i turpshëm

"Lajmi për ndërtimin e një objekti për kolonët nga Kosova, është sa i dhimbshëm aq edhe i turpshëm", kështu fillon reagimin shoqata e të shpërngulurve nga Lugina "Vatra". "Fakti se të gjithë ata serbë që janë larguar nga Kosov

16.Oct.2012 15:03