Luftoni gripin sezonal duke ngrënë hudhër
Trupi dhe shëndeti

Luftoni gripin sezonal duke ngrënë hudhër

01.Mar.2019 18:33
0

Hudhra mund të luftojë sëmundjen duke përfshirë edhe të ftohtin e zakonshëm. Efektet e hudhrës njihen për rritjen e sistemit imunitar.

Një studim 12-javor zbuloi se një shtesë e përditshme e hudhres uli numrin e ftohjeve me 63% krahasuar me një medikament qetësues.

Po ashtu, numri mesatar i simptomave të ftohjes të atyre që konsumuan hudhër u zvogëlua në 70% krahasuar me ata që morën medikamente.

Një studim tjetër zbuloi se një dozë e lartë e ekstraktit të hudhrës (2.56 gramë në ditë) zvogëloi mundësinë e të sëmurit nga gripi.

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration