Luftë e ashpër në Angli, Liverpool fiton dhe i “rrëmben” kreun City-t
Sport

Luftë e ashpër në Angli, Liverpool fiton dhe i “rrëmben” kreun City-t

06.Apr.2019 12:00
0

Liverpooli mori një fitore të vuajtur në “St. Mery Stadium” ndaj Southamptonit, rezultat ky që e rikthen përkohësisht në krye të tabelës së klasifikimit.

“The reds” e nisën keq sfidën dhe e panë veten në disavantazh që në minutat e para, pas golit të shënuar nga sulmuesi i vendasve, Long.

Megjithatë ishte Naby Keita, që shënoi për Liverpool dhe bëri që pjesa e parë të mbyllej në barazim 1-1.

45-minutëshi i dytë u luajt vetëm në gjysmëfushën e vendasve, me Liverpoolin që arriti të shënojë me vështirësi edhe dy herë të tjera, me Salah dhe Henderson, të dy në 10-minutëshin e fundit.

Qesharake apo gjeniale? Njihuni me britanikun që shet djathë në Zvicër
Beteja për supermaci në Europë do të vendoset me Kosovën
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration