Liverpooli thyen rekordin e Leicesterit Cityt për fitimet brenda një sezone
Sport

Liverpooli thyen rekordin e Leicesterit Cityt për fitimet brenda një sezone

08.Feb.2019 17:09
0

Vitin e kaluar Liverpooli vendosi një rekord në Ligën Premier kur bëhet fjalë për skuadrën.

“The Reds” bën një fitim neto prej 130 milionë eurove, megjithëse gati 190 milionë kanë shpenzuar në përforcime.

 

Ekipi nga “Anfield Road” pati një sezon të shkëlqyer duke luajtur në finalen e Ligës së Kampionëve dhe paratë shtesë erdhën pas shitjes së Phillippe Coutinhos drejt Barcelonës.

 

Xherdan Shaqiri (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Theksojmë se prej ligës më elitare evropiane gjatë vitit të kaluar të besuarit e Jurgen Klopp fituan rreth 70 milionë euro.

Rekordin deri më tani e mbante Leicester City me 98 milionë euro, sigurisht, sezoni kur “dhelprat” u shpallën kampion të Anglisë.

Thaçi: Në Uashington kërkova që dialogu të vazhdojë pa e hequr taksën. Më thanë: “NO!”
Valverde: Messi është i gatshëm, do të luajë kundër Bilbaos
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration