Liverpool 5-0 Watford: Notat e lojtarëve, Van Dijk më i miri
Sport

Liverpool 5-0 Watford: Notat e lojtarëve, Van Dijk më i miri

28.Feb.2019 06:58
0

Liverpooli arriti fitore ndaj Watfordit me rezultat 5-0 dhe kështu vazhdoi të jetë lider në Ligën Premier.

Golat për Reds në Anfield i shënuan Sadio Mane (9′, 20′), Divock Origi (66′) dhe Virgil van Dijk (79′, 82′).

 

Më i miri ishte Van Dijk, ndërsa përveç dy golashënuesve të tjerë me notë të lartë u vlerësuan edhe dy mbrojtësit anësor, Andrew Robertson-Trent Alexander-Arnold.

 

Virgil van Dijk duke festuar golin e dytë të tij (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Me notë të lartë u vlerësua edhe Mohamed Sala, i cili bëri ndeshje mjaft të mirë përkundër se nuk shënoi edhe asistoi.

Te mysafirët më i miri ishte Will Hughes, por edhe mesfushori Abdoulaye Doucoure, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Livepool:

Watford:

Ndeshja e ardhshme e Reds është kundër Evertonit. 

Brnaqbiq: Ideja për bashkimin e Luginës me Kosovën jashtë realitetit?
Ekspozitë me piktura të Van Gog në Paris
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration