​Limaj nominohet zyrtarisht për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD
Rajoni dhe Politika

​Limaj nominohet zyrtarisht për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD

12.Sep.2019 08:01
0

Në zgjedhjet e 2019-së në Kosovë koalicioni NISMA-AKR-PD sot nominon edhe zyrtarisht Fatmir Limajn për kryeministër të vendit.

Nisma Socialdemokrate ka njoftuar se së bashku me partnerët e koalicionit sot do të mbajë konventën, ku do të nominohet për kryeministër të vendit, kryetari i saj Fatmir Limaj.

Konventa do të mbahet në Qendrën e Panaireve në Shkabaj-Bërnicë duke filluar nga ora 18:00.

Ambasadori amerikan në Serbi: Të vazhdohen negociatat për të arritur një “kompromis të vështirë”
21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration