Liderët takohen në Bruksel më 7 shtator, temë Asociacioni (video)
Rajoni dhe Politika

Liderët takohen në Bruksel më 7 shtator, temë Asociacioni (video)

13.Aug.2020 07:56
0

Nëse nuk ndodh ndonjë ndryshim i madh në agjendë a zhvillime politike, liderët e Kosovës dhe ata të Serbisë, do takohen në Bruksel, më shtatë shtator.

Një zyrtar i lartë i qeverisë, i ka konfirmuar Klanit se ata janë informuar nga evropianët se në tavolinë në këtë rreth të bisedimeve do vendoset tema e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe të cilin sikur Brukseli ashtu edhe Beogradi e duan të krijuar nga Prishtina, njofton Klan Kosova.

Kështu, Avdullah Hoti do të jetë Kryeministri i pestë që për shtatë vjet do merret me bërjen e AKS-së.

 

Serbët e Kosovës frikësohen të ankohen publikisht për shërbimet në sistemin shëndetësor të Serbisë
19 vjet nga Marrëveshja e Ohrit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration