Lajçaku zhvillon takime në Paris, diskuton për dialogun Kosovë-Serbi
Rajoni dhe Politika

Lajçaku zhvillon takime në Paris, diskuton për dialogun Kosovë-Serbi

26.Jan.2021 08:02
0

Miroslav Lajçak, përfaqësuesi special i BE-së për bisedimet Kosovë-Serbi, sot ka zhvilluar takime me zyrtarë shtetërorë në Paris.

Ai ka theksuar se ka diskutuar për dialogun Kosovë-Serbi, derisa ka potencuar se ka mbështetje të fuqishme të bashkëbiseduesve francezë, transmeton Zeri.info.

“Mënyrë e mrekullueshme për të filluar javën time në Paris. Ishte një mundësi e mirë që të tregojmë pikëpamjet tona në lidhje me dialogun Beograd-Prishtinë dhe për vitin që po vjen. Jam shumë i lumtur që kam mbështetjen e fuqishme të bashkëbiseduesve francezë”, ka deklaruar Lajçaku përmes Twitterit.

Sa shqiptarë jetojnë në Medvegjë sipas presidentit Aleksandër Vuçiq?
21 vjet nga dalja në skenë e UÇPMB-së, ish-pjesëtarë u arratisën nga Lugina e Preshevës (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration