Kufiri i Maqedonisë së Veriut me Kosovën dhe Serbinë do të jetë i hapur
Rajoni dhe Politika

Kufiri i Maqedonisë së Veriut me Kosovën dhe Serbinë do të jetë i hapur

04.Jul.2020 06:45
0

Kufiri i Maqedonisë së Veriut me Kosovën dhe Serbinë do të jetë i hapur dhe qytetarët do të mund të hyjnë dhe dalin nëpërmjet tyre pa ndonjë kusht të veçantë siç edhe ka qenë gjatë javës që po e lemë pas.

Kjo, sepse Komisioni për sëmundje ngjitëse në Maqedoninë e Veriut ka diskutuar për mundësinë e mbylljes së kufirit me Serbinë dhe Kosovën, por nuk ka propozuar rimbylljen e tyre.

 

Mundësia e mbylljes së kufijve me Kosovën dhe Serbinë erdhi pasi këto dy shtete kanë rritje të numrit të rasteve me Covid-19 krahasuar me numrin e testimeve.

Pa kushte në vendin tonë mund të hyhet që nga e premtja e kaluar, por qytetarët e vendit tonë nuk mund të shkojnë edhe më tej në shtetet evropiane sepse Bashkimi Evropian e ka futur vendin tonë në grupin e shteteve të rrezikshme për nga pasqyra epidemiologjike e Covid-19.

Fluks infektimesh në Serbi, Vuçiç merr masa të tjera
Rama: Shqiptarët duhet të shohin bashkërisht interesin e tyre strategjik (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration