Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton, Ibrahim Rugovën në 75 vjetorin e lindjes
Rajoni dhe Politika

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton, Ibrahim Rugovën në 75 vjetorin e lindjes

02.Dec.2019 08:28
0

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përkujtuar sot Presidentin Historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova, me rastin e shënimit të 75 vjetorit të lindjes.

“Presidenti Rugova padyshim është arkitekt i shtetit të pavarur dhe sovran të Kosovës.

Presidenti Ibrahim Rugova është vizionari i Republikës të Kosovës që e udhëhoqi popullin e saj drejt lirisë, pavarësisë dhe demokracisë, duke e bërë të mundshëm realizimin e aspiratave tona shekullore. Ai me diplomacinë e tij fitoi përkrahjen e botës demokratike dhe ndërtoi shumë miqësi në politikën ndërkombëtare”, ka thënë Mustafa.

Mustafa ka theksuar se Lidhja Demokratike e Kosovës, me përkushtim do të vazhdojë ta mbrojë shtetësinë e Kosovës, partneriterin me SHBA-të dhe shtetet e BE-së, rrugë të cilën e ka trashëguar nga Presidenti Rugova.

Rama: Mbrëmë nisëm sistemimin e banorëve në banesa, i gjithë procesi i sistemimit përfundon me 15 dhjetor
Vendos Messi, Barcelona mposht Atleticon në Madrid dhe rimerr kreun
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration