Krasniqi: Kosova t’i hap të gjitha dosjet e spiunëve, po rrezikohet ekzistenca e shtetit
Rajoni dhe Politika

Krasniqi: Kosova t’i hap të gjitha dosjet e spiunëve, po rrezikohet ekzistenca e shtetit

10.Feb.2019 08:13
0

Profesori univeristar Milazim Krasniqi, ka reaguar pas zbulimit të lidhjeve të Nazim Bllacës me BIA-n e Serbisë.

Krasniqi ka thënë se Kosova duhet ti hap gjitha dosjet e të gjithë spiunëve, pasi që vazhdimi i aktiviteteve të tyre ka vënë në rrezik ekzistencën e vendit tonë.

Më poshtë postimi i tij:

Në emisionin e RTK-së ‘Udhëve”, u zbuluan lidhjet e forta të Nazim Bllacës me shërbimet sekrete serbe. Ky zbulim tronditës tash ka hapur shumë dilema: 1. Edhe sa të tillë ka pasur të infiltruar në UÇK, në partitë politike dhe në institucionet tona e që kanë minuar luftën dhe ndërtimin e shtetit tonë? 2. Cili është bashkëpunimi i këtyre spiunëve me prezencën ndërkombëtare në Kosovë? 3. Sa kanë ndikuar këta kriminelë për ta imponuar formimin e Gjykatës Speciale? Pa i pritur përgjigjet, duhet të bëhen këto veprime:1.Të kthehen në rigjykim rastet që janë dënuar nën siglën Bllaca? 2. Duhet të njoftohet Gjykata Speciale dhe t’i kërkohet që të mos procedohet me të dhënat e mbledhura me këso rrugësh. 3. Institucionet tona shtetërore duhet të gjejnë mënyrë për hapjen e dosjeve të të gjithë spiunëve, sepse vazhdimi i aktiviteteve të tyre, tashmë e ka vënë në rrezik edhe ekzistencën e shtetit tonë.

Bujanoci i shqiptarëve: Kjo është përgjigjja e Vuçiqit?
Gazeta serbe: Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration