Krahasimi interesant i Figos për Ronaldon brazilian dhe Cristiano Ronaldon
Sport

Krahasimi interesant i Figos për Ronaldon brazilian dhe Cristiano Ronaldon

02.Nov.2018 09:44
0
Luis Figo ka bërë disa krahasime mes Cristiano Ronaldos dhe ish bashkëlojtarit të tij te Real Madrid, Ronaldos brazilian.
 
Jo pak herë në futboll ka pasur mendime të ndryshme rreth paraqitjeve të Cristiano Ronaldos dhe Ronaldos brazilian, se cili ka qenë më i mirë, edhe pse kanë luajtur në periudha të ndryshme.

Ish lojtari i Barcelonës, Real Madridit e Inter, Luis Figo, ka bërë një krahasim interesant mes këtyre dy lojtarëve të mëdhenj.

“Varet, CR7 shënon më shumë me kokë, por të dy janë mbresëlënës,” është përgjigjur fillimisht Figo për DZAN, përcjell ‘lajmi.net’.

“Cristiano ka jetëgjatësinë në futboll, por mund të them se Ronaldo ishte numri një përpara portës, por të dy janë lojtarë që garantojnë gola. Gjëja më e rëndësishme është t’i vendosësh në pozicion shënimi, pastaj merren vetë ata…”, ka shtuar Figo./Lajmi.net/

Terence Hill tani afër të 80-ve
Pastroni veshkat tuaja duke pirë një filxhan çaj si ky
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration