Kosovë: BE-ja vlerëson zgjedhjet – refuzohen kërkesat për rinumërim votash
Rajoni dhe Politika

Kosovë: BE-ja vlerëson zgjedhjet – refuzohen kërkesat për rinumërim votash

09.Oct.2019 10:34
0

Vëzhguesit e Bashkimit Evropian, thanë të martën se zgjedhjet e së dielës në Kosovë ishin organizuar mirë dhe në mënyrë transparente në pjesën më të madhe të vendit, por të cenuara nga frikësimi dhe mungesa e konkurrencës në zonat a banuara me shumicë serbe.

Shefja e Misionit vëzhgues, Viola von Cramon-Taubadel, tha se procesi u zhvillua i qetë dhe pa probleme të mëdha në pjesën me të madhe të Kosovës.

Holanda nuk ndryshon qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE
Messi: Nuk e doja Griezmannin? Gënjeshtër! U frikësova për Neymarin…
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration