Kosova ndahet në paqe me Danimarkën, barazohet  në minutat e fundit
Sport

Kosova ndahet në paqe me Danimarkën, barazohet në minutat e fundit

21.Mar.2019 21:00
0

Kombëtarja e Kosovës ia ka arritë të marrë një  rezultat mjaftë të mirë përballë Danimarkës duke luajtur baraz 2-2, shkruan Gazeta inFokus.

As kombëtarja e 10-të në botë nuk ka mundur ti mposhtë djemoshat kosovar.
 
Dardanët eperisën e parë e krijuan në minutën e 42’, ndërsa danezët e barazuan rezultatin ne minutën e 63’ më golin të cilin e realizoi Eriksen nga pika e bardhë.

Golin e dytë për Kosovën e shënoi Celina në minutën e 66’, ndërsa për rezultatin përfundimtar 2-2 shënoi Hojbjerg në fund të takimit.

Kujtomë se kjo ishte vetëm një ndeshje miqësore.

Franca dhe Gjermania me nismë të re për zhbllokimin e dialogut Prishtinë-Beograd?
Vuçiq e pranon: Anëtarësimi i Serbisë në BE varet nga dialogu me Kosovën
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration