Kosova e moçme dokumentohet në profilin e profesorit norvegjez (FOTO)
Kulturë

Kosova e moçme dokumentohet në profilin e profesorit norvegjez (FOTO)

23.Feb.2019 16:06
0

Profesori i gazetarisë në Universitetin e Oslos, Kenneth Andresen, së fundmi ka publikuar disa fotografi të cilat janë shkrepur nëpër qytetet shqiptare dhe që datojnë që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë.

Në llogarinë e tij në Twitter, profesori norvegjez ka publikuar koleksionin e tij të qyteteve të vjetra kosovare në të cilat mund të vërehen shqiptarët me veshjet kombëtare, transmeton Klan Kosova.

Njëra ndër fotografitë më të veçanta të këtij koleksioni është ajo e fëmijëve me skia e cila besohet të jetë shkrepur në afërsi të Brezovicës në vitin 1938.

Kenneth Andresen@kennethandresen
 
 

As a Norwegian, I like this photo from my collection :) «Skiing in the Sharr Mountains» (written on the back) , probably close to Brezovica in Kosovo. Original photography from 1938. Note the short skis.

 
65 people are talking about this
 
 


Për t’i parë të gjitha fotografitë që profesori Andresen i ka publikuar, vizitojeni llogarinë e tij të Twitter-it.

Image may contain: sky and outdoor

 

Mësohet përfundimisht e ardhmja e Marcelos
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration