Kosnetti i gëzuar që do të mbahet seanca për mocionin e mosbesimit
Rajoni dhe Politika

Kosnetti i gëzuar që do të mbahet seanca për mocionin e mosbesimit

24.Mar.2020 23:02
0

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, është shprehur i kënaqur me faktin se Kuvendi nesër do të mbajë seancë ku në rend dite do të jetë mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti.

Në një postim të tij në Twitter, diplomati amerikan tha se është me rëndësi që Kuvendi të respektojë Kushtetutën.

“I gëzuar që Kuvendi do të mbajë seancë për mocionin e mosbesimit nesër. Siç i thash sot edhe Kryeministrit, është me rëndësi që Kuvendi dhe të gjithaë institucionet e Kosovës të respektojnë Kushtetutën”, tha Kosnetti.

Kryesia e Kuvendit të Kosovës vendosi sot që nesër, me fillim nga ora 11:00, të mbahet seanca për mocionin e mosbesimit të ngritur nga LDK-ja ndaj qeverisë në të cilën është në koalicion.

Ky libër përflitet se ka parashikuar koronavirusin?
Rritet në 303 numri i të infektuarve me koronavirus në Serbi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration