Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Qeverinë e Serbisë
Rajoni dhe Politika

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Qeverinë e Serbisë

24.Mar.2020 23:57
0

Me koronavirus është prekur Sekretari i ministrisë së Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor në Serbi, Branisllav Blazhiq, shkruan B92.

Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë ministri i Planifikimit Hapësinor, Goran Trivan, i cili tha se Bllazhiq është dërguar në klinikën e sëmundjeve infektive në Beograd.

“Është duke u mjekuar në klinikën infektive, gjendja e tij shëndetësore është stabile”, ka shtuar Trivan.

Kujtojmë që Bllazhiq është nga Kikinda, që konsiderohet si qyteti i epiqendrës së epidemisë së koronavirusit në Serbi.

Infermierja spanjolle me COVID-19: Mbroni veten dhe personat e dashur (video)
Kjo është pilotja shqiptaro-amerikane që mori pjesë në bombardimet e NATO-s, pas 24 marsit 1999
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration