Komedia që kthen vitet ‘80
Kulturë

Komedia që kthen vitet ‘80

15.Jul.2019 11:09
0

“Stuber”, një komedi aksion e stilit të viteve tetëdhjetë me heronjtë me botë ndryshme, me policin hakmarrës (Dave Bautista) dhe burrin e ndruajtur (Kumail Nanijani), të shtrënguar që t’i bëjë xhiro nëpër LA, Michael Dowse njihet si Stuber për shkak se karakteri i i Nanijanit quhet Stu dhe ai e drejton makinën sipas një aplikacioni.

Edhe pse nuk ka asnjë moment që kalon pa skena qejfi, skenari nganjëherë duket se është monoton për shkak të shërbimit, teksa përshkruhen skena të ndryshme, shkruan “Hollywoodreporter.com”, transmeton “Koha Ditore”.

Meqë katër personat në film përdorin fjalët “punë në progres” disa herë me radhë, në një përpjekje të panevojshme, që me siguri se prodhuesit e filmit janë të gatshëm për të ndryshuar gjithçka që shikuesit nuk e pëlqejnë. Le të supozojmë se prej tash dhe emetimit në korrik, filmi do të shndërrohet në “Stlyft”.

Dowse, regjisori i komedisë që papritmas ishte kthyer në fort të pëlqyerin “Goon” më 2011, e di se ku ia ka dhënë që nuk po shkon dhe t’ua japë gjërave dorën e fundit Bautista dhe partnerja e tij e luajtur nga Karen Gillan po ndjekin dilerin e heroinës Teijo (Iko Uvais, artisti indonezian i arteve parciale i “The Raid Fame”), i cili mundohet të dalë prej banesës së tij në katin më të lartë, dhe të lëshohet rrezikshëm e frikshëm nëpërmjet ballkonit. Gjërat marrin të mbrapshtën, me Teijon që vret partnerin e Vicut.

Gjashtë muaj më vonë, Vic porsa ka kryer një ndërhyrje kirurgjike kur merr vesh se Teijo do të jetë pjesë e një pazari të drogës në mbrëmje. (Mjeku i kërkon me çdo kusht që të kujdeset që të mos përshpejtojë të rrahurat e zemrës pa e marrë mirë veten.) Dhe ai në fakt e kupton vetëm atëherë se është i verbër derisa mundohet të shkojë që të takohet me makinë me informatorin.

Fatmirësisht, e bija e tij, Nicole (Natalie Morales) porsa ia kishte instaluar një aplikacion në celular me qëllim që të mundë të orientohet pas ndërhyrjes kirurgjike. Vicu nevrikoset fort pse duhet të përdorë teknologjinë, por ia del ta orientojë Stun që ta marrë dhe që ta detyrojë të presë në atë që do të kthehet në skenë të një vrasjeje.

Stu ka marrë së fundi shumë kritika për përmbajtje raciste. Duhet të mbajë nivelin e kritikave me mbi katër yje me qëllim që të bëjë gjithçka që kërkon Vic atë ditë. Më vonë, ai duhet të qëndrojë me Vicun, nëse dëshiron të mbetet gjallë.

Dobësohu 10 kilogram vetëm me lëng limoni
Asociacioni i Arkitektëve të Kosovës reagon për projektin e stadiumit nacional
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration