Kjo nuk pritej! Interi largon nga skuadra yllin e madh
Sport

Kjo nuk pritej! Interi largon nga skuadra yllin e madh

07.Feb.2019 16:39
0

Duket se do të rikthehet tek Atletico Madrid, duke u larguar kështu nga Interi.

Inter ka vendosur të mos ushtrojë opsionin e blerjes për Sime Vrsaljko, pasi mbrojtësi kroat është lënduar dhe do të qëndrojë jashtë fushave për gjashtë muaj.

 
 Sipas Gazzeta dello Sport, qëndrimi i kroatit te Inter ka marrë fund, pas mësimit se do të qëndrojë jashtë fushave deri në gjashtë muaj, për rikuperim të plotë nga lëndimi.

Vrsjalko, nënkampion i botës me Kroacinë, te Inter ishte huazuar nga Atletico Madrid për 6.5 milionë euro, me mundësinë e transferimit për 17 milionë euro në fund të sezonit.

27 vjeçari deri më tani në fanellën e Interit ka regjistruar vetëm 13 paraqitje.

Jeremiç: Ndarja nuk sjell paqe dhe stabilitet
Presidenti i Barcelonës: Po përgatitemi për jetën pas Leo Messit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration