Kardiologu më i mirë i Evropës jep dietën 5-ditore: Mënyra më e sigurt për të humbur 7 kg
Trupi dhe shëndeti

Kardiologu më i mirë i Evropës jep dietën 5-ditore: Mënyra më e sigurt për të humbur 7 kg

07.Aug.2019 07:46
0

Një dietë e mirë është gjithmonë e domosdoshme për secilin nga ne.

Nëse ju apo ndonjë i afërm i juaji keni probleme me mbipeshën, ne sot do t’ju tregojmë një plan të plotë dietor. Kjo dietë është konceptuar nga një kardiolog i njohur europian. Burimi kryesor i proteinave në këtë dietë janë vezët.

Sigurisht mos harroni të ushtroni dhe aktivitet fizik sepse ka shumë rëndësi

Dita 1
Dreka: 1 portokall, 1 filxhan me kos dhe 1 vezë;
Darka: 2 vezë të ziera, 2 copa tost, gjysmë kastraveci, pak peshk dhe 2 domate;

Dita 2
Dreka: 1 portokall, 1 filxhan kos, 1 vezë e zier;
Darka: 125 gramë mish të kuq, një filxhan me kafe ose çaj pa sheqer, një portokall;

Dita 3
Dreka: 1 kastravec, 1 portokall, 1 vezë e zierë;
Darka: 125 gramë mish i kuq, pak tost dhe një filxhan me kafe ose çaj pa sheqer;

Dita 4
Dreka: tost, 1 portokall, 125 gr djathë;
Darka: e njëjtë si darkat e tjera;

Dita 5
Dreka: tost, 200 gr peshk i gatuar, 1 domate;
Darka: Karota të ziera dhe patate;

Është liruar tri vjet para se të përfundojë dënimin me burg krimineli i luftës në Kosovë
Prestigjiozja britanike e udhëtimeve: Shqipëria, kjo perlë ballkanike
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration