Kapet ‘spiuni’ shqiptar në Serbi, arrestohet nga BIA dhe VBA
Rajoni dhe Politika

Kapet ‘spiuni’ shqiptar në Serbi, arrestohet nga BIA dhe VBA

22.Nov.2019 21:30
0

BIA dhe VBA serbe kanë zënë në flagrancë një shqiptar shtetas i Maqedonisë së Veriut me emrin Shefqet Demirovski, për vjedhje të dokumenteve të fshehta teknike në lidhje me prodhimin e municionit të kalibrit 12,7 mm.

Shefqet Demirovski, i cili është pronar i kompanisë ‘ATS Group’, është arrestuar në Serbi nën akuzën ‘spiunim’, pasi dyshohet të ketë arritur të marrë dokumente sekrete për prodhimin e armëve dhe municionit në fabrikën “Prvi Partizan” në qytezën Uzicë të Serbisë.

Bëhet fjalë për dokumente të fshehta në lidhje me prodhimin e municionit për snajperë dhe pushkë antiajrore.

Gazeta Metro ka siguruar edhe videon ku shihet Shefqet Demirovsk i duke i dhënë mbi 30 mijë euro inxhinierit të pensionuar serb me emrin Borivoje Glisovic.

Bërthamat e kajsisë kanë veti më të fuqishme se vetë fruti: Disa i përdorin si ilaç
Cakaj do të vizitojë shumë shpejt Luginën e Preshevës (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration