Kabak, gjithnjë e më afër Milanit
Sport

Kabak, gjithnjë e më afër Milanit

25.Jun.2019 08:18
0

Skuadra e Milanit është afër të sigurojë shërbimet e mbrojtësit të Stuttgartit, Ozan Kabak, ka njoftuar të hënën sajti italian "Calciomercato". 

Bëhet e ditur se Milani tashmë ka arritur marrëveshje me Stuttgartin dhe po diskuton çështjen e kontratës me lojtarin e ri.

Për kartonin e 19-vjeçarit, Milani do të paguajë 15 milionë euro dëmshpërblim.

Kabak pritet të firmosë kontratë afatgjatë me ekipin italian, i cili ka mposhtur konkurrencën e fortë të Bayern Muenchenit.

Kabak në janar të këtij viti iu bashkua Stuttgartit nga Galatasaray për 11 milionë euro. Me ekipin gjerman ka kontratë deri në vitin 2024.

A po e merr SHBA-ja rolin udhëheqës në dialogun Kosovë - Serbi?
Bimët aromatike shëruese të fshatrave të Istogut dhe eksporti i tyre për në Zvicër
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration