Juve ofron 67 milionë euro për De Ligtin, Ajaxi kërkon 75
Sport

Juve ofron 67 milionë euro për De Ligtin, Ajaxi kërkon 75

11.Jul.2019 09:25
0

Juventusi është i gatshëm t’i paguaj Ajaxit 67 milionë euro për De Ligtin, por Ajaxi është duke kërkuar 75 milionë euro për ta liruar talentin e vet. 

Është raportuar se kampioni i Italisë mund t’i bëjë edhe një ofertë tjetër skuadrës holandeze, meqë e do me çdo kusht ta ketë në skuadër holandezin, transmeton KTV.

Mbrojtësi 19-vjeçar ka shkëlqyer edicionin e kaluar dhe është në radarin e shumë skuadrave të mëdha evropiane.

Reprezentuesi i Holandës me Ajaxin, ku edhe është zhvilluar si futbollist, ka kontratë deri në verën e vitit 2021.

24 vjet nga masakra e Srebrenicës
Si të zhvilloni inteligjencën e fëmijëve tuaj!?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration