Ju njohim me 10 ushqimet që djegin dhjamin
Trupi dhe shëndeti

Ju njohim me 10 ushqimet që djegin dhjamin

23.Feb.2019 16:12
0

Shumica e njerëzve duan të humbin peshë dhe kur vjen puna për ta arritur qëllimin bëjnë gjithçka. Në internet, por jo vetëm, qarkullojnë dhjetëra mënyra për të djegur dhjamin e tepërt dhe për të arritur peshën ideale. Dietologët theksojnë se çelësi është ushqimi i shëndetshëm dhe aktiviteti fizik i rregullt, por jo të gjithë e kanë të lehtë ta zbatojnë. Nëse nuk dini çfarë i bën mirë trupit tuaj për të zbritur disa kile nga peshorja, ne ju tregojmë një listë ushqimesh që duhet t’i konsumoni rregullisht nëse doni të digjni kalori.

Salmoni

Kafja

Veza

Vaj kokosi

Çaji jeshil

Uthulla e mollës

Specat djegës

Kosi grek

Orizi kaf

Vaji i ullirit.

Dokumenti i vitit 2010 ku flitej për korrigjim të kufijve, kështu parashikohej të ndodhte shkëmbimi i territoreve?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration