Ju çahen thembrat? Ja disa këshilla si ti kuroni pa shpenzuar shumë para…
Trupi dhe shëndeti

Ju çahen thembrat? Ja disa këshilla si ti kuroni pa shpenzuar shumë para…

08.Jan.2019 09:19
0

Keni probleme me thembrat e këmbëve dhe nuk po gjeni dot shërim. Nëse përdorni sodën e bukës, lamtumirë thembra të çara.

Soda e bukës është një produkt i zakonshëm që të gjithë e kanë në kuzhinë e tyre, prandaj mos hezitoni ta përdorni, pasi soda e bukës ka veti antiseptike që reagojnë kundër infeksioneve në thembrat tuaja.

Përbërësit:

Tri lugë gjelle sodë buke

 Katër deri pesë litra ujë

Përgatitja:

Filloni duke e përzier sodën e bukës me ujë të vakët dhe futni këmbët në ujë për 10-15 minuta.

Kur këmbët të jenë zbutur mirë, pastroni ato me ujë, leni të thahen dhe lyeni me një krem për këmbët.

Largoni erën e keqe të gojës me këto 5 mënyra të thjeshta
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration