Jahjaga shpërndan rrëfimin e dhimbshëm të gruas që e dhunuan serbët në luftë
Rajoni dhe Politika

Jahjaga shpërndan rrëfimin e dhimbshëm të gruas që e dhunuan serbët në luftë

21.Sep.2018 13:42
0

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka lexuar rrëfimin e një prej viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë. Është ky njëri prej rrëfimeve më të dhimbshme që këni dëgjuar ndonjëherë.

Kjo grua është dhunuar seksualisht nga një serb, në momentet më të vështira për të, ajo ka mbajtur në gji djalin e saj të vogël.

Pasi ka mbaruar punë, dhunuesi i ka thënë “mos harro se kam me ardhe prapë”.

Përmes kësaj video Jahjaga bën thirrje te qytetarët që të bëhen zëri i të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës.

 

Vuçiq: Nuk ka forcë që më detyron ta njoh pavarësinë e Republikës së Kosovës
Thaçi: 90 për qind e kabinetit qeveritar e përkrahin korrigjimin e kufijve
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration