​Ja si e festuan basketbollistët e Prishtinës triumfin e mbrëmshëm
Sport

​Ja si e festuan basketbollistët e Prishtinës triumfin e mbrëmshëm

07.Feb.2019 08:30
0

Prishtina e siguroi vend në mesin e 16 ekipeve më të mira në Kupën Evropiane të FIBA-s, pas fitores historike ndaj Pinar Karsiyaka të mërkurën në kryeqytet.

Prishtina i mposhti mysafirët nga Turqia me rezultat 82:78, në ndeshjen e fundit të Grupit I në FIBA Europe Cup, raporton Gazeta Express.

Me këtë fitore, Prishtina kalon në vendin e tretë në Grupin I dhe kështu e siguron një vend në mesin e 16 ekipeve më të mira në këtë garë. 

 

Kjo është hera e parë që Prishtina e siguron play-offin në këtë garë, si dhe bëhet klubi i parë kosovar që e arrin një veçori të tillë.Këshilli i Sigurimit diskuton sot për Kosovën
Valverde e arsyeton vendimin për ta lënë Messin në stol
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration