Izraelitët mbërrijnë në Hënë
Atraktive

Izraelitët mbërrijnë në Hënë

12.Apr.2019 15:31
0

49 ditë pas nisjes nga Toka, sot më 11 prill, rreth orës 21.00, anija hapësinore izraelite Beresheet do të nisë manovrën e fundit për t'u ulur në sipërfaqen e Hënës, duke e shndërruar kështu Izraelin në vendin e katërt që e realizon këtë udhëtim ndërplanetar pas Rusisë, SHBA-së dhe Kinës.

Ky është një hap historik për Izraelin, këtë shtet aq të vogël në krahasim me tri të tjerat shtete që kanë dërguar anijet e tyre në të vetmin satelut natyror të Tokës.

Ky projekt ka kushtuar 100 milionë dollarë dhe mund ta ndiqni drejtpërdrejt në këtë vegzë:

Molliqaj shpalos “faktet” që Konjufca ka qenë në SHIK, grumbullonte të dhënat që vinin nga Lugina e Preshevës
Ambasadori britanik ua rikujton politikanëve kosovarë: Kjo është sfida juaj më e madhe
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration