Isufi: Serbia njëherë ta njeh Kosovën, pastaj mund të flitet për korrigjim kufijsh
Rajoni dhe Politika

Isufi: Serbia njëherë ta njeh Kosovën, pastaj mund të flitet për korrigjim kufijsh

16.May.2019 08:48
0

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmeti Isufi, ka thënë se ideja për ndryshim kufijsh me Serbinë mund të vlejë vetëm kur të dyja shtetet e njohin njëra-tjetrën.

“Pa e njohur Serbia Kosovën, si është në këta kufij, askush s’mund të marrë vendim racional për ndryshim kufijsh”, ka thënë ai në Rubikon të KTV-së.

“Deri sa Serbia e mban ende Kosovën në Kushtetutë, ka pretendime për ndarje të Kosovës, deri sa ndërhyn në territorin e Kosovës për ta destabilizuar, bën hapa në diplomaci për ta dëmtuar Kosovën, është e rrezikshme kushdo që e ofron ose paraqet idenë për korrigjim të kufijve, ndarjeve, bashkimit me atë pjesë”, ka shtuar ai.

copy(/home/titulli/public_html/images/image/osova-.jpg): failed to open stream: No such file or directory
Financial Times: BE-ja mund të bëjë gabim historik në Ballkan
Gruaja e Vuk Drashkoviçit trondit serbët me këtë deklaratë për luftën në Kosovë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration