ISIS-i tentoi të kryej sulm terrorist në Maqedoninë e Veriut
Rajoni dhe Politika

ISIS-i tentoi të kryej sulm terrorist në Maqedoninë e Veriut

16.Feb.2019 07:24
0

Në Maqedoninë e Veriut raportohet të jetë evituar një sulm terrorist në disa lokacione të vendit, kanë konfirmuar nga Ministria e Punëve të Brendshme.

MPB e Maqedonisë së Veriut, sipas njoftimit dërguar mediave, “pas shkëmbimit të informacioneve operative me vendin partner, në lidhje me planet potenciale dhe qëllime për kryerje të aktit terrorist në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut nga ana e pjesëtarëve të strukturave radikale mbështetëse të ISIS-it, ka ndërmarrë masa operativo-teknike me qëllim të identifikimit të organizatorëve, logjisticientëve dhe kryerësve potencial të sulmit”, raporton TV21 në Maqedoni.

“Me qëllim të parandalimit të sulmit terrorist dhe realizimit të funksionit preventiv, MPB-ja ka përgatitur plan të masave dhe aktiviteteve, me çka siguroi urdhra adekuatë për zbatimin e tyre. Pas urdhrave të marrë, në disa lokacione në territorin e vendit, janë bastisur disa vende ku janë marrë gjëra dhe aparate të cilat janë të lidhura me sulmin e mundur. MPB vazhdon të kryejë aktivitete dhe të ndërmarrë masa me të cilat punon për sigurimin e qytetarëve”, theksohet në njoftimin për media të MPB-së së Maqedonisë së Veriut.

copy(/home/titulli/public_html/images/image/uvendi-maqedoni-protesta.JPG): failed to open stream: No such file or directory
Kosovë, platforma e dialogut nuk përfshin korrigjim kufijsh
Vuçiq: Gjermania nuk e do ndryshimin e kufijve të Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration