iPhone 12, pamje shumë më ndryshe sesa gjeneratat e kaluara
Shkencë dhe teknologji

iPhone 12, pamje shumë më ndryshe sesa gjeneratat e kaluara

11.Jun.2020 10:09
0

Tashmë kemi një ide mjaft të mirë se si do të duket iPhone 12 kur të vije momenti që ai të dalë në treg dhe është e sigurt të themi se mund të habiteni.

Apple nuk do të devijojë nga drejtkëndëshi i zi standard që i shërbeu aq mirë për dekadën e fundit, por një koncept i guximshëm nga studenti gjerman i dizajnit industrial Louis Berger ofron një vizion rrënjësisht të ndryshëm se si mund të funksionojnë telefonat.

 Meqenëse telefonat inteligjentë me kamera të avancuara duket se kërkojnë hapësira shtesë për të fshehur konfigurimet e kamerës, Berger krijoi një koncept të quajtur Mosaic, ku moduli mund të hiqet dhe të funksionojë pa hostin e tij të telefonit të mençur.

Më herët është raportuar se iPhone mund të dalë në treg në shtator të këtij viti, por kjo ngjarje mund të shtyhet deri në nëntor mbase, si rezultat i pandemisë COVID-19.

  

Cakaj takoi edhe biznese në Preshevë: S’është fare e lehtë dhe ka ende shumë punë për të bërë
Çfarë porosie japin spotet zgjedhore të listave shqiptare për zgjedhjet lokale në Bujanoc (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration