Inter, festë golash ndaj Rapidit. Shënon edhe Ranocchia!
Sport

Inter, festë golash ndaj Rapidit. Shënon edhe Ranocchia!

22.Feb.2019 07:17
0

Interi është kualifikuar në 1/8 e Europa League, duke fituar sërish ndaj Rapidit, pas suksesit në ndeshjen e parë në Vjenë.

 
 Përballë publikut të San Siros, zikaltërit fituan 4-0 duke zhbllokuar ndeshjen që në minutën e 11 me një diagonale të Vecinos.

Goli i dytë u shënua nga Ranocchia 7 minuta më pas, me një kthesë të bukur nga jashtë zone.

Në pjesën e dytë shënuan edhe Perisic dhe Politano për të mbyllur ndeshjen 4-0.

Xhaka kacafytet fizikisht me futbollistin serb
Portreti i rrallë i Gjergj Kastriotit dhe Donikës në librin e vitit 1596
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration