Shkëndija dhe Kukësi mësojnë rivalët e mundshëm në turin e tretë të Ligës së Kampionëve

Nga Redaksia 23.07.2018 14:06

Është hedhur shorti për turin e tretë në Ligën e Kampionëve.

Kësisoj dy ekipet shqiptare që marrin pjesë në këtë garë, Shkëndija e Tetovës dhe Kukësi kanë mësuar kundërshtarët e mundshëm.

Si Shkëndija ashtu edhe Kukësi janë në turin e dytë ku tetovarët do të përballen me Sheriffin ndërsa Kukësi me Qarabagun.

Nëse kampionët e Maqedonisë do ta eliminojnë Sheriffin atëherë do t’i presë një punë tejet e vështirë me gjysmëfinalistët e Ligës së Evropës në edicionin e kaluar Red Bull Salzburg.

Në anën tjetër nën kampionët e Shqipërisë, Kukësi në turin e dytë do të përballet me kampionin nga Azerbajxhani, Qarabag.

Kukësianët nëse kalojnë Qarabagun atëherë në raundin e tretë do të përballen me fituesin e duelit Helsinki – Bate Borisov.

Shpresojmë se si Shkëndija ashtu edhe Kukësi do të vazhdojnë garën në Ligën e Kampionëve edhe pas turit të dytë. /Telegrafi/

 

 

 

Nga Redaksia 23.07.2018 14:06
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.