G-Power Mercedes-AMG C 63 S me 600 kuajfuqi

Nga Redaksia 23.07.2018 13:57

Një tjetër model i Mercedes-AMG i cili ka kaluar nëpër duart e kompanisë së njohur gjermane G-Power, është ky C 63 S (W205).

Motori i këtij modeli, 4.0-litër Twin-Turbo V8, është përforcuar në 600 kuajfuqi, që nënkupton se tani ka 90 kuajfuqi më shumë sesa modeli standard, transmeton Koha.net.

Gjithashtu, tani ky Mercedes-AMG C 63 S (W205) shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për 3,8 sekonda ndërsa atë maksimale “mbi” 300 km/h.

G-Power, po ashtu, ofron edhe set të ri të rrotave Hurricane RR nga alumini e diametër prej 20-inç (komplet me goma kushtojnë 6,680 euro).

 

 

Nga Redaksia 23.07.2018 13:57
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.