Samsung sjell opsionin 480fps për kamerën e Galaxy S9 dhe S9 Plus

Nga Redaksia 23.07.2018 12:02

480fps zëvendëson 960fps në modalitetin “Manual” dhe ofron dyfishin e kohës së regjistrimit.

Edhe pse Galaxy S9 dhe S9 Plus kanë modalitetin 960fps të kamerës, përdoruesit e Reddit kanë vënë re një opsion të ri, 480fps.

Me këtë modalitet përdoruesit mund të regjistrojnë video deri në 0.4 sekonda. Rezultati është një video 12 sekonda 720.

Edhe 960fps regjistron me rezolucion 720p por keni vetëm 0.2 sekonda kohë regjistrimi dhe rezultati është një video gjashtë sekondëshe.

Modaliteti 480fps zëvendëson 960fps në modalitetin “Manual” dhe ofron dyfishin e kohës së regjistrimit.

Mos harroni sepse Galaxy S9 dhe S9 Plus kanë slow-motion me 240fps që realizohet në 1080p.

Ky modalitet ofron akoma edhe më shumë kohë regjistrimi, por videot nuk do të duken aq dramatike. /PCWorld Albanian

 

 

Nga Redaksia 23.07.2018 12:02
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.