Kajsitë dhe kanellën i bashkon ky liker i ëmbël e delikat

Nga Redaksia 23.07.2018 09:13

Kajsitë, fruta të mrekullueshëm dhe shumë tonikë për lëkurën, të pasura me vitaminë A, duhen shfrytëzuar sa më shumë kur kanë kohën e tyre. Dhe nëse s’dini ç’të bëni kur janë shumë të pjekura, një mënyrë shumë efikase është likeri i kajsive.

 Aroma e shtuar e kanellës i jep një prekje akoma më të veçantë.

Përbërësit:

  • 800 gr kajsi
  • 250 ml alkool
  • 300 ml ujë
  • 600 gr sheqer
  • 1 shkop kanelle

Përgatitja:

  • Lani, thani dhe ndani kajsitë më dysh. Hidhini në një vazo cilindrike së bashku me bërthamatdhe kanellën, përziejini, mbulojini me alkool, mbylleni mirë dhe lërini përbërësit të lëshojnë shijen e tyre për 60-70 ditë.
  • Përgatisni një shurup me sheqer dhe pak ujë, ziejeni deirsa të marrë një ngjyrë të artë, shtoni pjesën tjetër të ujit dhe lëreni të ftohet.
  • Shtojani këtë shurup përzierjes me kajsi, kullojeni likerin dhe mbylleni në shishe.

Nga Redaksia 23.07.2018 09:13
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.