Formacioni më i mirë i ndeshjeve gjysmëfinale

Nga Redaksia 12.07.2018 10:29

Mediumi i njohur Bleacher Report ka përpiluar formacionin më të mirë të dy ndeshjeve gjysmëfinale në Kupën e Botës “Rusia 2018”.

E marta dhe e mërkura kanë dhuruar dy super ndeshje gjysmëfinale në Kampionatin Botëror, duke zbuluar edhe dy finalistët.

Të martën mbrëma u zhvillua takimi në mes të Francës dhe Belgjikës, ku fitore shënuan francezët me rezultat minimal 1-0, me golin me kokë të  të mbrojtësit Samuel Umtiti.

Franca finalisti i parë (Getty Images)

Në anën tjetër, të mërkurën u zhvillua gjithashtu një ndeshje dramatike në mes të Anglisë dhe Kroacisë, e cila shkoi në vazhdime dhe në fund fituan kroatët me rezultat 2-1 duke u bërë finalisti i dytë i Botërorit.

Kroacia finalisti i dytë (Getty Images)

Por, është mediumi Bleacher Report që tregon se kush ishin lojtarët më të mirë të dy ndeshjeve gjysmëfinale.

Sipas këtij mediumi, është Franca ekipi që dominon pasi ka plot shtatë lojtarë në formacionin e zgjedhur për më të mirët.

 
B/R Football

Në vendin e dytë gjendet finalisti tjetër, Kroacia me tre futbollistë, ndërsa Belgjika përfaqësohet me vetëm një.

Formacioni sipas B/R: Courtois; Vrsaljko, Varane, Umtiti, Hernandez; Pogba, Kante, Matuidi; Mbappe, Mandzukic, Perisic. /Telegrafi/

 

 

Nga Redaksia 12.07.2018 10:29
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.