Arrestohet pronari i kompanisë së rrejshme të fluturimeve

Nga Redaksia 12.07.2018 10:16

Autoritetet zviceane kanë arrestuar dhe kanë dërguar në paraburgim, pronarin e kompanisë së rrejshme të fluturimeve “Germany Airlines”.

I dyshuari brenda dy muajve sipas gazetës zvicerane “Blick” ka mashtruar shumë kosovarë që jetojnë në Zvicer dhe Gjermani, shkruan Albinfo.ch.

Sipas gazetës “Blick”, Prokuroria ka konfirmuar arrestimin dhe paraburgimin e të dyshuarit duke shtuar se i njëjti ka fituar më shumë se 100 mijë euro nga shitja e biletave falso.

Paratë për të cilët kanë paguar kosovarët në lidhje me biletat e rrejshme do të rikthehen, ka shtuar më tutje prokuroria.

 

Nga Redaksia 12.07.2018 10:16
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.