Kupa e Botës: Kroacia shpreson të arrijë finalen për herë të parë, ndërsa Anglia pas 52 vjetësh.

Nga Redaksia 11.07.2018 14:53

Kombëtarja e Kroacisë në futboll dhe ajo e Anglisë do të përballen sonte në stadiumin Luzhniki të Moskës.

Fituesi do të shkojë në finalen e Kampionatit Botëror, ku do të përballet me Francën, e cila të martën skualifikoi Belgjikën.

Kroacia shpreson të arrijë finalen për herë të parë, ndërsa Anglia pas 52 vjetësh.

Rreth 10,000 tifozë kroatë, në mesin e 80,000 njerëzve të tjerë, priten në Luzhniki, së bashku me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviq.

"Kjo është vërtet një ditë e madhe për sportin dhe futbollin kroat. Është një sukses që do ta kujtojmë me gjenerata. Shpresojmë për fitore", tha Plenkoviq.

Gazeta kroate "Juarnji list" bëri thirrje për "Brexit në futboll", duke përdorur termin e njëjtë për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian.

Princi William, president i Shoqatës së Futbollit të Anglisë, i dërgoi mesazh mbështetës skuadrës angleze.

"I gjithë vendi është pas jush sonte. Forca Angli", bëri thirrje Princi.

Finalja e Kampionatit Botëror të Futbollit do të zhvillohet më 15 korrik.

 

Nga Redaksia 11.07.2018 14:53
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.