Shaqiri fillon bisedimet me këtë skuadër të madhe angleze

Nga Redaksia 11.07.2018 10:49

Klauzola e ulët për një lojtar si Xherdan Shaqiri, ka bërë që skuadra të mëdha angleze të interesohet për futbollistin e Zvicrës me prejardhje nga Zhegra e Gjilanit.

U raportua se për Shaqën interesim kishte shfaqur Jose Mourinho dhe Manchester United, por më pas u tha se edhe Liverpool është e interesuar për shërbimet e mesfushorit të shpejtë.

Sipas shtypit britanik, Liverppool veçse i ka nisur bisedimet me Stoke Cityn për transferimin e Xherdan Shaqirit në “Anfield”.

Duket se trajneri gjerman Jurgen Klopp, është i gatshëm të aktivizojë klauzolën e lirimit të Shaqirit prej 13 milion ë funteve dhe po kërkon që ta finalizojë marrëveshjen me Stoke Cityn brenda këtij muaji.

Xherdan Shaqiri javën e kaluar, pasi u kthye nga Botërori në Rusi, deklaroi se dëshiron të qëndroj në Premier League dhe se shumë shpejt do ta zbulonte skuadrën e tij të re.

Megjithatëm nuk duhet harruar se përkundër këtyre bisedimeve në mes Liverpool dhe Stoke Cityt, edhe Manchester United janë shumë të interesuar për shërbimet e Xherdanit, kurse në fund mbetet të shihet se cilën skuadër e preferon më shumë edhe vet Shaqa. /Insporti.com

Nga Redaksia 11.07.2018 10:49
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.