Drecun: Shqiptarët po kërkojnë përsëritje të dhunës

Nga Redaksia 11.07.2018 10:20

Kryetari i këshillit të kuvendit të Serbisë për Kosovë, Milovan Decun ka folur për mos njohjen e diplomave të Kosovës për shtetasit shqiptarë në Serbi.

Ai është shprehur se shqiptarët në Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë realizojnë të drejtat në bazë të kushtetutës së Republikës së Serbisë, transmeton Titulli.com.

“Deklarata të këtilla e izolojnë më shumë komunitetin shqiptarë dhe se largojnë nga Serbia i vështirëson kushtet për destabilizim, kryesisht për përsëritjen e dhunës në këtë pjesë të shtetit”, theksoi Drecun.

Drecun shtoi se kjo bëhet me qëllim që të largohen nga ndonjë ide e mundshme e zgjidhjes së problemit.

“Qëllimi është që shqiptarët të rebelohen dhe të kërkojnë nëse serbët marrinë ndonjë të drejtë të posaçme në Kosovë”, ka thënë mes tjerash Drecun./Titulli.com/

Nga Redaksia 11.07.2018 10:20
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.