Mediumet spanjolle dhe italiane: Real Madridi e pranon ofertën e Juventusit për Ronaldon

Nga Redaksia 10.07.2018 17:16

Emisioni spanjoll El Chiringuito raporton se Real Madridi e ka pranuar ofertën e Juventusit prej 100 milionë eurove  për Cristiano Ronaldon

Bianconerët tash e një kohë janë vënë pas yllit portugez për të cilën janë gati të paguajnë pagë vjetore 30 milionë euro.

Mësohet se paga e tij do të paguhet në bashkëpunim me kompaninë Exor, që ka nën menaxhim marka si FIAT dhe Ferrari.

Lojtari ka pasur klauzolë prej 1 miliard euro por që në një ‘marrëveshje xhentëlmenësh’ mes tij dhe klubit ai do të largohej për 100 milionë euro.

Sipas El Chiringuito, oferta e Juventusit për Ronaldo që të largohet nga Real Madrid është pranuar.

Presidenti Andrea Agnelli sot ka udhëtuar për në Greqi ku gjendet edhe Ronaldo, ndërsa gjatë ditës do të bashkohet dhe Jorge Mendes.

Edhe eksperti i afatit kalimtar Gianluca Di Marzio është i bindur që 100 milionë eurot janë pranuar nga klubi mbretëror.

Dyshja e Juves, Giuseppe Marotta dhe Fabio Paratici, janë duke e pritur dritën e gjelbër nga Mendes që të mbyllet transferimi./Telegrafi/

 

Nga Redaksia 10.07.2018 17:16
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.